Home

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády

Kanadská strana

Všeobecně se říká, že právě tato strana Niagarských vodopádů nám přináší nezapomenutelný pohled na celou tuto přírodní krásu. Vodopádům se zde říká Horseshoe Falls a jsou až 53 metrů vysoké. Máme zde možnost vidět přitékající řeku a přímý pohled na „podkovu“ a komplexní pohled na American Falls. Při příznivém počasí, se tvoří u vodopádů duha, která je právě z kanadské strany i lépe fotogeničtější.

Atrakce

Skylon Tower či Minolta Tower

Vvyhlídkové věže dosahující až 250 metrů (nahoře budete díky výtahu už za jednu minutu), vám umožní prozkoumat celé vodopády s tzv. nadhledem. Uchvacující zážitek, který za dobrého počasí umožní vytvořit i spousty pěkných fotografií. Vstupné je 9,50 kanadského dolaru.

Niagara Falls Musem

Jedná se o jedno z nejstarších severoamerických muzeí. Nalezneme zde vzpomínky a pomůcky niagarských dobrodruh, kterých nebylo málo. Muzeum se nachází na kanadské straně.

Queen Victoria

Pěstěný park, poskytující odpočinek a úlevu unaveným turistům. V parku se nachází několik teras s přímým pohledem na oba dva vodopády. Doporučuji se projít i po podzemním chodníku, který vás zavede do vyhlídkové místnosti, ve které budete mít dojem, že stojíte přímo uprostřed vodopádů.

Whirlpool Aero Car

Nad Horseshoe Falls se můžete dostat pomocí této lanovky. Na lanovku se nastupuje – a pozor – zároveň i vystupuje v jednom bodě. Lanovka vás dostane cca 5 km pod vodopád. Tuto atrakci doporučuji skutečně lidem, kteří se nebojí výšek a nemají slabý žaludek  .Vstupné je 6 kanadských dolarů.

Adventure Theater

Máte možnost shlédnout 40 minutových filmů, který se vám pokusí názorně předvést a ukázat, jak celé Niagarské vodopády vznikly. Po shlédnutí filmu budete přemístěny do místnosti, ve které si na vlastní kůži vyzkoušíte sílu vody, chlad, bouři a kroupy, které vznik této přírodní scenérie doprovázely – vše se odehrává v potemnělé místnosti s pohyblivou podlahou.Vstupné pro dospělé je 11 a pro děti 7,50 kanadských dolarů. Film je možné shlédnou ve vícero jazycích.

Rainbow Bridge

Budete-li chtít přejíždět mezi státy, pojedete přes Rainbow Bridge, kde ovšem budete muset zaplatit mýtné ve vyšší cca 3 USD. Zároveň si nezapomeňte vzít vízum.