Home

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády

Americká strana

American Falls lákají každým dnem spousty turistů, ovšem nejen kvůli vodopádům, které kvůli své poloze můžeme na této straně spatřit „pouze“ pohledem po směru řeky, ale také díky spoustě dalších pamětihodností, které se na této straně Niagarských nacházejí.

Atrakce

Maid of the Mist

Pro turisty velmi oblíbená atrakce. Loďkou máte možnost sjet po řece přímo pod vodopád a tím si i vychutnat jedinečný a ohromující zážitek z neuvěřitelné masa vody, která se bude ohromnou silou řítit kousek od vás. Na loďku můžete nastoupit jak na americké straně, tak na kanadské. Vstupné pro dospělé je 13,50 USD a pro děti 7,85 USD.

Prospect Point Park

Podél celého parku máte kolem řeky a vodopádu chodníky. Můžete si odtud odnes nejen pěkné vzpomínky, ale hlavně pěkné fotky vodopádu, a to hezky zblízka. Součástí parku je Observation Tower. Po celém parku jezdí naučný vláček, který vás za mírný poplatek proveze po parku a zároveň vám poví o událostech a zajímavých místech, které právě míjíte.

Observation Tower

Vstupné je pro dospělé za 1 USD, děti zdarma. Jedná se o vyhlídkovou věž – rozhlednu, která umožňuje spatřit i z americké strany část kanadské Horseshoe Falls. Z druhé strany je vidět již klidná řeka Niagara.

Goat Island (Kozí ostrov)

Ostrov se rozkládá mezi americkými a kanadskými vodopády – rozděluje řeku Niagaru. Odsud máte přístup do Cave of the Winds.

Cave of the Winds

Vyhlídková plošina, na které se nachází jeskyně. Za 11 USD pro dospělé a 8 USD děti (r. 2009), si můžete zakoupit lístek, ke kterému dále dostanete pláštěnku a sandále. Poté se společně s dalšími dobrodruhy svezete výtahem přímo pod vodopád, kde na vás čeká uvítací hejno racků a nezapomenutelný pohled ze spodu na Niagarské vodopády či možnost vidět tu ohromnou sílu vody, dopadající jen pár cm od vás. Odvážnější mohou jít ještě blíž a nechat pořádné kapky vody dopadat na vaše záda.

Bridal Veil Falls

Seskupení několika menších vodopádů, které jsou od American Falls odděleny ostrovem Luna Island.

Visitor center

V návštěvnickém centru máte možnost zakoupit si různé památeční suvenýry nejen pro vás, ale i vaše blízké. Také zde naleznete informační servis se spousty letáčků a průvodců, která vás zasvětí do historie, vzniku a nynější podobě Niagarských vodopádů.

Budete-li mít cestu kolem či jednoduše možnost Niagarské vodopády navštívit, nenechte se odradit davem turistů a prvotním chaosem u vstupních bran. Udělejte si den volna a běžte si za relaxovat k ohromující mase vody. Můžete postávat přímo u spádu či o kousek dál si lebedit na trávě a kochat se pohledem zatím mírné řeky a s povzdálí poslouchat „Hromový hluk“.